Päev meie pere elus

14. mai 2018

Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki peresid  jäädvustama üht tavalist päeva oma pere elus. Võimaluse korral hommikutundidest õhtuste hetkedeni. Palun lisage foto(de) kirjeldusele ka kuupäev ja kellaaeg.

 

Sokud

1. veebruar 2017

Eesti Rahva Muuseumi Pildiaidas on tänasest avatud omaette rubriik sokkudele ja sokujooksule, mis on eelkõige saarte ja Lääne-Eesti komme. Saaremaal on see kristluse-eelne viljakusmaagiaga tava mõnes külas elujõus tänini. Sokku teevad uusaastaööl mehed, kelle maskeering koosneb looga otsas sokusarvedega puidust peast ja pahupidi kasukast. Sokud külastavad peresid, et soovida uueks aastaks õnne, puksida, tantsida ja saada vastu meelehead. Pildiaita on oodatud vanad ja uued digifotod, mis sokukommet kujutavad.

Rohkem infot saab sokukombe kohta Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust:

http://vkpnimistu.rahvakultuur.ee/index.php?page=Public.Knowledge&area_id=86&id=253

 

Fotovõistlus “Maleta naabriga!”

8. september 2016

Fotovõistlus “Maleta naabriga!” on lõppenud. Muuseumisse saabus 189 fotot Harju-, Ida-Viru-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Lääne-Viru-, Põlva-, Pärnu-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Valga-, Viljandi- ja Võrumaalt ning väljastpoolt Eestit. Suur tänu kõigile osalejatele!

Tulemusi vaata:

http://www.erm.ee/et/maleta%20naabriga

Konkursiväliselt võib Pildiaidale malepilte ka edaspidi saata.

 

Paul Kerese aasta

7. jaanuar 2016

Paul Kerese 100. sünniaastapäeva tähistamiseks ootab Pildiait malesõprade algatusel fotosid teemal “Maleta naabriga!” Pilte, millel kujutatud maletajaid, malendeid, ka maletamiskeskkonda, saab saata 20. augustini. Saabunud fotod osalevad võistlusel ja jäävad hiljem hoiule Eesti Spordimuuseumi.

Vaata lähemalt:

http://www.erm.ee/et/Uudised/731/jaadvusta-naabriga-maletatud-hetk-pildiaita

 

Pildiait tõstab WC-kultuurilt kaane

8. mai 2015

Sel suvel ootab ERMi Pildiait fotosid kodustest tualettruumidest – vesiklosettidest, kuivkäimlatest, välikäimlatest; tualettruumidest koos duši või vanniga või sellistest, kus on ainult klosett. Valik saadetud fotodest on kavas eksponeerida Raadile valmiva uue muuseumi püsinäitusel. Ootame fotosid kuni 1. septembrini 2015.

Püsinäitusele plaanitava fotogalerii eesmärk on näidata, kuidas me tänapäeva argikultuuris varjame ja häbeneme inimeste väljaheidete teemat käsitleda. Käimla teema on sügavalt isiklik: häbenetakse sealt kostuvaid helisid ja kirbet lõhna, nähtavus väljapoole on rangelt piiratud ning lisaks ei taha keegi sellel teemal pikalt peatuda. Ometigi on see ajaloo seisukohalt üks tarvilik kild, mis annab edasi kaasaja eluolu kirjelduse. Selleks, et ajalugu ei jääks rahva jaoks sügavalt mõtlikul teemal kaanetatuks, kutsub ERM jäädvustama stiilseid ning huvitava disainiga WC-sid.

 

Emadepäev

5. mai 2015

Eesti Rahva Muuseumi Pildiait ootab fotosid sellest, kuidas Eestimaal emadepäeva tähistatakse. Pildile võib jäädvustada kõike, mis on emadepäevaga seotud. Oodatud on ka fotod varasematest aastatest. Veeda emaga üks ilus päev ja aita säilitada Eesti kultuurilugu!

 

Mardi- ja kadripäev

5. november 2014

Ootame Pildiaita fotosid mardi- ja kadripäeva tähistamisest, santide kostüümidest ja esinemistest, meelehea andmisest ja muudest kommetest.

 

Eesti Rahva Muuseumi fotonäitus Kodumaa pildid

5. november 2014

2013. aastal Eesti Rahva Muuseumi korraldatud Kodumaa piltide kogumisvõistluse parimate autasustamine toimus 23. veebruaril 2014 Pärnus Endla teatris. Võitjad valiti 360 osavõtja ja rohkem kui 2000 foto seast. Samas avati nende töödest koostatud näitus Kodumaa pildid (23.02–29.03), mida on aasta jooksul eksponeeritud veel Tartus Tasku keskuses (01.04–30.04) ja Tartu Kiirabi koolituskeskuses (10.10–31.12).