2007. aastal hakkas Eesti Rahva Muuseum koguma inimeste omatehtud igapäevaelulisi fotosid, eesmärgiga kaardistada Eestis toimuvaid muutusi. Aastatel 2007–2012 jõudis koostöös portaaliga Eesti Hetked muuseumisse ligi 600 fotot. 2013. aastal toimunud Kodumaa piltide kogumisvõistluse tulemusel täienes muuseumi arhiiv rohkem kui 1000 fotoga. 2014. aastal avati Pildiait – ERMi pildisaatjate veebikeskkond.
Tänapäeval on pea igas kodus fotoaparaat või telefon, millega meid ümbritsevat olustikku jäädvustatakse. Miks mitte seda ka jagada? Alati ei ole foto olulisim osa kunstiline tippkvaliteet, vaid pildile püütud ainukordne hetk. Möödunud sajandi fotograafid Johannes Pääsuke, Jakob Bockmann, Friedrich Kohtitsky jpt on tuntud ka just seetõttu, et nende tööd võimaldavad meil näha, kuidas vanasti elati. Paljude fotograafide kõrvale on kõigil võimalik jäädvustada ka oma nimi. Täiendame üheskoos ERMi fotokogu, et ka meist jääks jälg, mis tulevastele uurijatele põnevust pakub!
ERM kuulutab välja teemad, millele kaastöid vajatakse ja oodatakse. Meile saadetud fotod saavad kõigile nähtavaks Pildiaidas. Samuti valib ERM saabunute seast välja muuseumi kogusse vastu võtmiseks sobilikud fotod, mis oleksid leitavad ka muuseumide veebiväravas MuIS.